Birçok müşteriden gelen bir soru: Eşyalarımı kendim paketlersem indirim oluyor mu ya da varsa ne kadar? Bu sorunun cevabı için yazımızı okumaya devam edin. Taşıma için karar verildiğinden nakliyat için, genellikle müşterilere değer verici,Güven Verici Hizmet ve kaliteyi her zaman göstermek gereklidir. Nakliyat firmaları seçerken ise her zaman güvenilir olmasına dikkat etmek gereklidir. Güvenilir firma olup olmadığı internetten veya yakınlardan araştırılarak öğrenilmesi gereklidir. Güvenilir firma olduğunda ise kolay kolay sorunlar yaşanmaz ve her zaman müşterinin memnuniyeti için çabalar gösterilir.Eşyaların zarar görmemesi, kaybolmaması ve eşyaların çok titiz şekilde taşınması muhakkak önemlidir.

Kalite ve titizlik olmadığı zaman ise müşteriye sürekli zararlar meydana gelmekte olup güvende kaybetmektedir. Bu yüzden firma ticaretten önce müşteriye güveni vermesi gereklidir. Eşyaların zarar görmesi durumda ise bütün masraflarını karşılaması gerekmektedir. Güvenilir firma ve kaliteli hizmet yapısının olması çok önemlidir. Şehir içi nakliyat durumunda eşyaların özenli ve tertipli bir şekilde profesyonel ekip ile paketlenerek eşyaların zarar görmesi engellenmektedir. Fiyat konusunda ise piyasada ki şirketlere karşılık olarak en uygun fiyat avantajı sağlayarak, kaliteli hizmeti ile güven vermektedir.

Ancak fiyatların uygun olması veya fazla olması evden eve olan mesafe durumu, eşyaların zarar görmemesi için nakliyattan önce eşyaların sigortalanması da önemli durumdur. Profesyonel ekipleriyle, teknolojik yapısıyla da dikkat çekmeyi başarmaktadır. Şirketin ise profesyonel ekiplerinin ne kadar deneyimli olması ve eşyalara karşı titiz olunması da önemlidir. Kaliteli bir nakliyat sağlayarak bütün bunları uygulayarak ve nakliyat firmalarının arasından en uygun fiyatı da müşterilere sunmaktadır.

Müşteriler Kendi Eşyalarını Paketlediğinde Alınacak İndirim

Müşteriler fiyat konusunda İndirim Almak her daim istemektedir. Ancak bu indirimler her zaman gösterilmese de genel olarak müşteriler kırılmamaya çalışmaktadır. Bazen ise müşteriler, eşyalarını kendi paketleme gibi durumları olmaktadır. Bundan dolayı da bazı firmalar fiyattan düşüş göstermektedir. Bazıları ise müşteriye bunun iznini vermemekte olup indirim sağlanamayacağı göstermektedir. Ancak firmaların geneli ise bu konuya izin vermektedir.

Çünkü evlerinin odalarının büyüklüğü veya eşyalarının miktarları yüzünden zaman kaybı olabilmektedir. Hem müşteriler hem de firma tarafından anlaşıldığı takdirde hiçbir sorunla karşılaşamamaktadır. Ancak bazı firmalar ise eşyaları müşteri tarafından paketlenme iznini verse de büyün eşyaların paketlenmesine izin vermemektedir. Sadece mutfak eşyaları, giysi eşyaları ve özel eşyaları müşteriler paketleyebilmektedir. Başka eşyaları müşterilerin paketlenmesine izin vermemektedir. Müşterilerin paketlediği eşyalara ise cüzi miktarda veya %2-3 arasında indirim yapılmaktadır.

Ancak müşteriler bu indirimden de memnun olamayabiliyor. Ama müşterilerin geneli ise bu durumu yapmaktadır. Müşteriler firmaya bildirdikten sonra paketleme işlemini nakliyat firmasının gelmeden 1 hafta içerisinde paketleyip hazır hale getirmesi gereklidir. Bu işlemlerin yapılmasının süresi ise eşyaların durumuna, büyüklüğüne, ağırlıklarına bağlı olarak da süresinde değişiklik gösterilmektedir. Eşyaların paketleme işlemini bitirdikten sonra firmanın müşteri hizmetlerini arayarak eşyalarının paketlemesini tamamladığı bilgisi verilmelidir. Bu bilgi verilmediğinde bazı sorunlarda ortaya çıkabilmektedir.