Taşıma Öncesi Yapılması Gerekenler

Birçok kişi taşınma sırasında bazı şeyleri yapmayı unuturlar. Unutulan bu şeyler genelde kişiler için önemli bir durumdur. Hem bu durumun önüne geçmek hem de taşınma sırasında geçecek olan süreyi kısaltmak için önceden hazırlık yapmak önem arz ediyor. Bu şekilde hem müşteri hem de Yenibosna Taşımacılık şirketi taşınma işlemi sırasında rahat eder. Hazırlanmak için planlı bir şekilde bazı şeyleri gerçekleştirmiş olmanız gerekiyor.

Hazırlık İçin Yapılması Gerekenler

• Eşyalarınızı taşınma süresinden önce paketlemiş olun. Eğer ki nakliye firması tarafından eşyalarınızın paketlenmesini istemiyorsanız bu işlemi taşınma süresinden çok önce tamamlamış olmalısınız. Taşınma vakti geldiğince bu işlemi yapmak çokça vaktinizi alacaktır. Paketleme işlemi için kolilere, köpük torba ve baloncuklu sargılara ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca kırılabilecek eşyalar için daha da sağlam bir paketleme yapmanız gerekiyor.
• Mahallenizde Yenibosna Evden Eve Nakliyat aracının park edebileceği bir yer seçin. Taşınma gününde nakliye araçlarına kolaylık sağlamak için bu işlemi önceden gerçekleştirebilirsiniz. Gerekirse mahalle halkı ile konuşarak bir günlüğüne bu alanı boş bırakmalarını rica edebilirsiniz.
• Evinize kire karşı koruyabilirsiniz. Kış ya da sonbahar mevsimlerinde özellikle dışarıdan gelen çalışan ekip eve girerken zemin kar ve çamur olabilmekte. Bunun önüne geçebilmek için eşyaların taşınacağı zemini bir battaniye ya da gazete ile kaplayabilirsiniz. Buna benzer bir durum da soğuk günlerde özellikle mermer zeminde yaşanan buzlanma durumlarıdır. Bu durumda ekip çalışanlarının ayağının kayması sonucu ciddi kazalar yaşanabilmekte. Bu durumun önüne geçebilmek için de zemini tuzlamanızın yararı olacaktır.
• Taşınma süresinden önce mobilyalarınızın boyunu ölçerek kapılardan geçip geçemeyeceğine bakabilirsiniz. Bu sayede taşınma sırasında çalışanları ve kendinizi vakit kaybından kurtarmış olursunuz.
• Evdeki küçük çocukları bir tanıdığınıza emanet edebilirsiniz. Taşınma sırasında evde dolaşan çocuklar hem Yenibosna Nakliyat çalışan ekibine zorluk çıkartabilir hem de bir kaza sonucu yaralanabilirler. Ayrıca çocuklarla sürekli olarak ilgilenmeniz de sizi strese sokacaktır. Bunun önüne geçmek için bir tanıdığınızdan ricada bulunabilirsiniz.
• Taşınacağınız evin temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Taşınma işlemi sonunda her yerde kutular ve eşyalar olacağı için bu işlemi taşınma sonrasında gerçekleştirmek zorlu olabilir. Taşınmadan önce ev boşken bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız size büyük yarar sağlar.
• Eşyalarınızı ayırabilirsiniz. Taşınacağınız adreste kullanmayacağınız ya da ilerleyen vakitlerde ihtiyaç duymayacağınız eşyalarınız için vakit kaybetmemiş olursunuz.
• Taşınacağınız evdeki eşyaların yerleştirileceği konumları belirleyin. Taşınacağınız evde önceden bir oturma planı kurmuş olmanız size yarar sağlar. Bu işlem vakit alan bir iştir ve taşınma sırasında bunu gerçekleştirmeniz mümkün olmaz. Daha sonra uğraşmamanız için bu planı önceden hazırlayıp eşyaları çalışan ekibinin bu plana göre yerleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun gibi işlemleri önceden hallederek kendinizi ve Yenibosna Nakliyat şirketini zaman kaybetmekten kurtarmış olursunuz. Hem böylece taşıma işlemi daha kısa süreceği için fiyattan da tasarruf edebilirsiniz.