Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenir ve Taşınma İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir? Mobilyalarım Zarar Görür mü vb. sorularınızın cevaplarına bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Taşınma işlemleri nakliyat şirketleri tarafından yerine getirilen bir işlemdir. Nakliyat firmaları sayesinde bu işlemler güvenilir bir şekilde ve yüksek hizmet standartları aracılığı ile yerine getirilebilecektir. Taşınma işlemi için konusunda uzman nakliye firmalarına başvuruda bulunan müşteriler, istedikleri hizmetin yerine getirilmesini de sağlayabilecektir.

İstekleri sayesinde, maddi imkânları ölçütünde hizmet talep edebilen müşteriler, taleplerinin ölçütü ne olursa olsun güvenli ve sorunsuz hizmet standartlarından fayda sağlayabileceklerdir. Eşyalar, uzman taşımacılık kadrosu tarafından, özel paketlerle paketlenecek ve nakliye aracına yerleştirilecek, aynı zamanda da güvenli ulaşım sağlayabilen araçla yeni adreslerine ulaştırılabilecektir.

Üstelik tüm bunlar, ekspertizin taşınma işlemi öncesinde yapmış olduğu planlama ile yapılacağından bir aksaklık yaşanmadan tamamlanabilecektir. Bunlara ek bir hizmet olarak da sağlanana sigorta hizmeti ile de tam güvence sağlanabilecek, beklenmedik hasarlara karşı da eşya güvencesi sağlanmış olacaktır.

Nakliyat Hizmetleri ile Eşya Paketleme ve Taşıma

Evden eve nakliyat hizmetinin temel hizmet alanını yenibosna mobilya taşımacılık hizmeti oluşturur. Firmalar, eşyaların zarar görmeden taşınması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi için tüm olanaklarını kullanır ve kusursuz taşımacılığı yerine getirir. Bunu yapmak için ekspertizi görevlendiren firma, ekspertizden eşya tespiti, tür ve boyut sınıflandırması yapmasını ister. Bu işlem eşyaya özel paket seçiminin ve paketleme işleminin yapılması, aynı zamanda da eşyaları taşıyabilecek büyüklükte nakliye aracı temin edilebilmesi için gerekli olmaktadır.

Ayrıca ekspertizler yaptığı tespitler doğrultusunda eşya taşıma planı da oluşturacak ve zarar olasılığını en alt düzeye indirecektir. Bu önlemlerle de yetinmeyen firma yetkilileri sigortalama işlemlerini de yapacak ve eşyaları sigortalayarak zararlara karşı güvence altına alınmalarını sağlayacaktır. Sigorta hizmeti önemli bir hizmet detayını oluşturmaktadır. Nitekim beklenmedik aksilikler ve firmadan kaynaklanmasa da olağan dışı aksaklıklar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda da sigorta eşyanın hasar bedelini karşılayacak ve müşterinin mağduriyeti böylelikle engellenecektir.

Nakliyat Hizmetlerinde Mobilyaların Paketlenmesi

Eşyaların taşınması için gerekli tüm önlemlerin alındığını biliyoruz. Bu önlemler alınırken eşyaların türleri ve boyutları da esas alınacaktır. Nitekim cam eşya ile kıyafetler, beyaz eşyalar ve mobilyalar farklı gruplarda eşyalar olduklarından her biri için farklı türde ve farklı boyutlarda paketlere ihtiyaç duyulacaktır. Taşınma sürecindeki paketleme işlemleri için gerekli olan malzeme ve paketlerin temini önceden yapılacaktır.

Nitekim ekspertiz eşya tespiti yapacağından taşınma tarihi öncesi bu tespite göre gerekli tüm malzemeler temin edilecek ve taşınma günü paketleme işlemleri aksamadan yerine getirilebilecektir. Ayrıca her eşyanın kolisi ve paketi üzerine türü yazılacaktır. Bu sayede taşıma esnasında da kolideki eşyaların ağırlığı ve hassasiyetine göre hareket edilmesi sağlanacaktır. Mobilyaların taşınması sürecinde onların çizilmelerini ve vurulmalarını önleyebilmek için, özellikle keskin yerlerine koruma sağlanacak ve güvenliği taşımacılığı sağlanacaktır. Nitekim mobilya taşımacılığı hizmeti de bir diğer eşyaların taşımacılığı kadar hassasiyet içeren bir işlem olacaktır.