Taşınma Esnasında Dolandırılabilir Miyim Diye Düşünmeyin. Sizlere Dikkat Etmeniz Gereken Noktaları Söylüyoruz. Taşınma işlemi kendi başına stresli bir olayken bir de kalitesiz bir firma ile anlaşmaya varmış olmak bu işi daha da stresli hale sokacaktır. Nakliyat hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin endişe duydukları bir konu taşınma esnasında dolandırılma korkusudur. Bu korkunun önüne geçmek için nakliye firmasını seçmeden önce firma hakkında iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte. Belirli konulara dikkat ederek kaliteli bir firması bulabilirsiniz.

Firma Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Herhangi bir firma ile iletişime geçmeden önce dikkat etmeniz gereken ilk husus yetki belgesi olacaktır. Bunu öğrenebilmek içinse e-devlet sitesi üzerinden firmanın araç plakası ile bir sorgulama yapmanız gerekmekte. Bu sorgulama işleminin ardından bu belgenin firmaya Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilip verilmediğini öğrenebilirsiniz.
• Her işlem kâğıt üzerinde yazılı bir şekilde olsun. Her ne kadar nakliye firmasının ayarladığı ekspertiz evinizi inceleyip eşyalara baktıktan sonra fiyat önerse de bu yeterli olmuyor. Bazı firmalar taşınma işleminin yarısında sizden başta anlaşılan fiyatın iki katını isteyerek problemlere sebep oluyorlar. Bunun önüne geçmek için taşınma işleminden önce bir eşya listesi hazırlayabilirsiniz. Taşınacak olan tüm eşyaları listeledikten sonra bunun bir kopyasını Yenibosna Taşımacılık şirketi ile paylaşıp bir kopyasını da kendinize saklayın. Bu sayede firma taşımadığı eşyalar için sizden fiyat talep edemez. Ayrıca firma ile KDV konusunu da görüşmeyi ihmal etmeyin. Son olarak da sözleşme imzalayarak firmanın sizi dolandırabileceği her türlü ihtimali yok etmiş olursunuz.
• Taşınacağınız aracın plakasını nakliye firmanızdan talep edin. Bu sayede ilk maddede anlatılan belgenin firmada olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca anlaştığınız günde taşınma için farklı bir araç gelmesi durumunda eşyalarınızı emanet etmeyin. Bazı firmalar taşınma işini aldıktan sonra başka firmalara devredebiliyorlar. Bu durumunda eşyalarınıza gelecek herhangi bir sorunda büyük sıkıntılar yaşıyorsunuz. Bu konuya dikkat ederek bu durumun da önüne geçebilirsiniz.
• Eşyalarınız için sigorta hizmeti sunan bir nakliye firması ile anlaşın. Taşınma sırasında oluşabilecek olan bir kaza ya da kaybolma durumlarında yapılan sigorta ile zarardan firma sorumlu olacaktır. Bu sayede eşyalarınızı Yenibosna Evden Eve Nakliyat firmasına gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.
• Nakliyat işlemi tam olarak tamamlanmadan firmaya ödeme yapmayın. Firma taşınma öncesi bir kaparo isteyebilir ancak paranın tamamını vermeyin. Baştan paranın tamamını ödemeniz durumunda güvencesiz kalırsınız. Bu durumda eşyalarının kamyonlarla herhangi bir yere götürülebilir ve siz sıkıntıya düşersiniz.

Bu adımlara dikkat ederek iyi bir nakliyat firması ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Ayrıca içinizde hissedeceğiniz herhangi bir güvensizlikte bu durum tamamen ortadan kalkana kadar nakliyat firması ile anlaşmaya varmayın. Ayrıca taşınma sonrasında firmamız sizden bir değerlendirme notunda bulunmanızı rica edecektir. Uygun şekilde bunu tamamlamanız diğer taşınacak kişilerin firmamızı bulmasında kolaylık sağlayacaktır.